Veleposlaništvo RS Berlin /Veleposlaništvo /Veleposlanik /

Veleposlanik

Nj. eksc. FRANC BUT
VeleposlaniK Republike Slovenije v Zvezni republiki Nemčiji


ŽIVLJENJEPIS


mag. Franc But


Datum rojstva:   12.10.1962


Izobrazba:
magister poslovodenja in organizacije
univerzitetni diplomirani inženir kmetijstva


Zaposlitev:

• 1.1.2016 – : Ministrstvo za zunanje zadeve, vodja Sektorja za bilateralno gospodarsko sodelovanje I

• 16.9.2015 – 31.12.2015: Ministrstvo za zunanje zadeve, Sektor za JV Evropo in širitev EU, horizontalne analize

• 1.12.2014 – 15.9.2015: Ministrstvo za zunanje zadeve, Kabinet ministra, svetovalec ministra za zadeve gospodarskega sodelovanja in gospodarske diplomacije

• 1.9.2010 – 30.11.2014: Veleposlaništvo Republike Slovenije v Republiki Srbiji, veleposlanik

• 1.12.2016 – 31.7. 2010: Veleposlaništvo Republike Slovenije v Češki Republiki, veleposlanik

• december 2004 – september 2006: Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano,  državni sekretar za EU zadeve

• december 2000 – april 2004: minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano

• april 2000 – december 2000: Agencija RS za kmetijske trge in razvoj podeželja, v.d.             direktorja

• januar 1997 – april 2000: Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, državni
                     sekretar za EU in razvoj podeželja


Znanje tujih jezikov: angleški, srbski, hrvaški, nemški, francoski in češki aktivno

Nekdanji veleposlaniKi Republike Slovenije v Zvezni republiki Nemčiji:

Marta Kos Marko (2013 -2017)
Mitja Drobnič (2008 - 2012)
Dragoljuba Benčina (2004 - 2008)
Ivo Vajgl (2002 - 2004)
Alfons Naberžnik (1997 - 2002)
Dr. Boris Frlec (1992 - 1997)